flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Міжнародна науково-практична конференція "Проблемні питання вирішення податкових спорів в умовах воєнного стану"

18 березня 2024, 15:22

15 березня 2024 року судді, науковці, експерти, адвокати та представники органів державної влади обговорили окремі аспекти адміністративного судочинства в умовах воєнного стану на Міжнародній науково-практичній конференції по темі: «Проблемні питання вирішення податкових спорів в умовах воєнного стану», яка відбулась у місті Харкові на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Даний захід організовано Другим апеляційним адміністративним судом спільно з Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду та Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого.

Під час урочистого відкриття конференції учасників привітав голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович, голова Другого апеляційного адміністративного суду Армен Бегунц, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анатолій Гетьман.

Вітаючи учасників заходу, голова Другого апеляційного адміністративного суду Армен Бегунц наголосив на важливості проведення для державних інституцій спільних заходів, присвячених обговоренню і розв’язанню актуальних питань адміністративного судочинства з метою напрацювання єдиної практики, зокрема щодо вирішення податкових спорів.

Спікер відмітив, що Другим апеляційним адміністративним судом вперше ініційоване проведення науково-практичної конференції на такому рівні, що в подальшому планується зробити гарною традицією. Незважаючи на виклики, які ставить сьогодні перед суспільством війна, судочинство розвивається та співробітники органів судової влади продовжують самовіддано працювати.

Завершуючи виступ, голова Другого апеляційного адміністративного суду Армен Бегунц висловив окрему подяку за підтримку ініціативи суду та сприяння в організації проведення цієї конференції ректору Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анатолію Гетьману, голові Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайлу Смоковичу, а також суддям Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

З вітальними промовами до учасників конференції звернулися також очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов та Харківський міський голова Ігор Терехов.

Робота конференції продовжилась напруженим та продуктивним обговоренням правових аспектів вирішення справ адміністративної юрисдикції.

Голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович у своїй доповіді висвітлив організаційні та правові аспекти вирішення податкових спорів в умовах воєнного стану та євроінтеграції України. Також прозвучали доповіді суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Ігоря Дашутіна, Раїси Ханової і Миколи Яковенка, у яких спікери розкрили деякі аспекти і підходи вирішення судових спорів Верховним Судом на прикладах переглянутих судових рішень по справам Харківського апеляційного адміністративного округу, а також важливість з’ясування сутності і правових підстав проведення податкових перевірок для правильного вирішення справ.

Окрім того, на конференції свої доповіді представили голова П’ятого апеляційного адміністративного суду Олександр Джабурія на тему: «Проблемні питання вирішення податкових спорів в умовах воєнного стану», співголова секції податкового права Ради адвокатів Харківської області, адвокат Катерина Павлуненко щодо застосування принципу належного упорядкування при вирішенні податкових спорів, а також суддя Другого апеляційного адміністративного суду Світлана Рєзнікова проаналізувала окремі підстави та проблеми реалізації звільнення від виконання податкового зобов’язання під час воєнного стану.

Модератором другої частини конференції виступив перший проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Микола Кучерявенко, який розкрив тему: «Податкові спори як конфлікт юрисдикції».

Підсумовуючи зустріч, голова Другого апеляційного адміністративного суду Армен Бегунц подякував учасникам конференції за відкритий діалог та участь в обговорені поточної теми. Наголосив на необхідності подальшої плідної співпраці й правової взаємодопомоги у питаннях вирішення актуальних проблем адміністративного судочинства, обміну досвідом, а також з інших правових питань.

Варто відмітити, що конференція проходила у змішаній формі: поєднання живого спілкування та онлайн-режиму трансляції у застосунку Zoom.

У підсумку за результатами даної Міжнародної науково-практичної конференції планується видання збірника тез доповідей її учасників.

Окрім насиченої програми, для учасників конференції були організовані ознайомчо-культурні заходи, зокрема лекція на тему «Харків-фронтір» Максима Розенфельда про наше незламне героїчне Місто.