flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

 

Інформація для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення  

 

  Відповідно до Наказу Другого апеляційного адміністративного суду від 30 січня 2019 року №0404/19 визначено відповідальну особу за проведення заходів із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку та інших маломобільних груп населення із особливими потребами, які звертаються до суду та затверджено склад мобільної групи.

  Відповідальна особа: Шушпанов Максим Євгенійович 

  тел.: (057)-700-07-75

 

 Рекомендації щодо правил поведінки відповідальних осіб з особами з інвалідністю та іншими маломобільними групами населення 

 

Другий апеляційний адміністративний суд повідомляє, що у випадку звернення до суду осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, відповідальною особою за організацією доступу до правосуддя повинні бути додержані наступні правила поведінки: 

1. Етика спілкування:  

2. Етика спілкування та допомога людині з інвалідністю:

НАЙГОЛОВНІШЕ: не стороніться людей з інвалідністю. Якщо Ви готові вести себе з ними з повагою й розумінням, вони не образяться, якщо Ви помилитесь.

 

Рекомендації із супроводу та взаємодії з людиною з інвалідністю

 

Загальні положення

Людина з порушенням зору, або незряча людина

Особи, які користуються кріслом колісним

Особи з порушеннями слуху, або глуха людина

Особи з затримкою розумового розвитку

Матеріал використаний з сайту Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна асамблея людей з інвалідністю України»: http://naiu.org.ua/useful/etika-spilkuvannya/ 

 

 

Фотозвіт щодо доступності будівлі суду