flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

   

 

 

 

ДРУГИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

 

 

Є апеляційним спеціалізованим адміністративним судом, який розташований у місті Харкові за адресою: м. Харків, майдан Театральний, 1. 

 

Юрисдикція суду поширюється на Полтавську, Сумську та Харківську області. 

 

Указом Президента України №455/2017 від 29 грудня 2017 року «Про ліквідацію апеляційних адміністративних судів та утворення апеляційних адміністративних судів в апеляційних округах» утворено Другий апеляційний адміністративний суд в апеляційному окрузі, що включає Полтавську, Сумську та Харківську області, з місцезнаходженням у місті Харкові.

 

До початку роботи нового суду, правосуддя здійснював Харківський апеляційний адміністративний суд.

 

Приміщення Другого апеляційного адміністративного суду розташоване в будівлі Національного банку міста Харкова, яке є пам»яткою архітектури. Побудовано воно у 1897—1900 роках за проектом архітектора Р. Голенищева. 

 

 

Спочатку це була двоповерхова будівля, до якої згодом у 1932 році під керівництвом архітектора О.Бекетова добудовано ще два поверхи.

 

 

Рішенням Виконавчого комітету Харківської обласної ради народних депутатів № 196 від 12.01.1981 року вказану будівлю визнано історичною пам'яткою місцевого значення, у зв'язку з тим, що в цьому будинку у 1918 році працював Г.К. Орджонікідзе.